Klášter bosých augustiniánů byl založen v polovině 17. století, dostavěn byl roku 1697. Svému původnímu účelu sloužil až do jara roku 1950, poté zde byla ženská věznice a dnes zde sídlí psychiatrická léčebna.
Stavba kláštera navazovala na již postavený kostel Nejsvětější Trojice. Přestavba kostela byla dokončena roku 1706 ve slohu vrcholného baroka. Ihned po dostavění byl augustiniánskými mnichy pozván slavný pražský malíř Petr Brandl, který pro hlavní oltář vytvořil obraz Nejsvětější Trojice.

Klášter byl vybaven bohatou knihovnou, ve které působili nejen členové řádu, ale byli zde hostováni četní seminaristé a to nejen z Rakousko-Uherska, ale i Itálie a Španělska. Vstup do knihovny byl z přízemí v rohu kvadratury při hlavním schodišti. Měla několik tisíc svazků s mnoha rukopisy a starými tisky uloženými v dubových skříních s vyřezávanými supraportami.

Budova kláštera má do čtverce orientovaná čtyři křídla navazující na kostel. Do dvora se křídla stavby otevírají arkádami. Vedle kvadratury klášterní stavby je situována věž, která byla přistavěna roku 1751.

PŘEHLED DUCHOVNÍCH SPRÁVCŮ FARNOSTI LNÁŘE